Wydzial Wspolpracy Spolecznej

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

logologo
5 Grudnia 2011 r. już po raz 25 obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym roku będą to wyjątkowe obchody, gdyż w związku z decyzją Parlamentu Europejskiego rok 2011 jest Europejskim Rokiem Wolontariatu.
 
Historia obchodów Dnia Wolontariusza sięga roku 1986, kiedy to Organizacja Narodów Zjednoczonych w dowód uznania dla wielu niestrudzonych ochotników, którzy swój czas i umiejętności podarowują innym, wyznaczyła 5 grudnia ich świętem.
 
W tym czasie na całym świecie odbywa się mnóstwo spotkań i imprez. Zachęcamy aby w tym dniu w sposób szczególny pamiętać o swoich wolontariuszach, spotkać się z nimi, podziękować za ich pracę. Formy tych spotkań, okolicznościowych uroczystości mogą być rozmaite. To od Was i waszej pomysłowości zależy na ile będą atrakcyjne i jak długo zapadną w pamięci wolontariuszy.
 
W Szczecinie w ramach obchodów Dnia Wolontariusza i Europejskiego Roku Wolontariatu Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego wraz z organizacjami partnerskimi zorganizował w dniach 30 listopada - 6 grudnia TYGODZIEŃ AKTYWNOŚCI.  
 
Głównym celem wydarzenia jest promocja idei wolontariatu, a także zachęcanie do podejmowania aktywnych działań we własnym środowisku: szkole, pracy, podwórku. Dlatego też w tym roku przyświeca nam cel, by ideą wolontariatu zainteresować nie tylko młodzież, ale także osoby pracujące, seniorów i sektor biznesu.  Ponadto jest to dobra okazja, by podsumować działania
w regionie w ramach Europejskiego Roku Wolontariatu i tworzyć sieć współpracy organizacji i osób, które w kolejnym roku będą działały na rzecz dialogu międzypokoleniowego. 
 
Wolontariat to szansa na przeżycie wspaniałej, niepowtarzalnej przygody, ale to przede wszystkim praca na rzecz innych ludzi. Można się sprawdzić w innej roli, zdobyć nowe umiejętności, nauczyć się rzeczy, które mogą się przydać w późniejszej pracy. Dla wielu ludzi wolontariat to droga do odnalezienia siebie i swojego miejsca. Dla organizacji, która przyjmuje wolontariusza, to sposób na zdobycie nowych pomysłów i odświeżenie swoich działań.

2011-12-02
powrót
pogadaj
Naiwni
decydujesz_logo
CINN
ZWS
wws
mpips
ms
wolotariat
Europejski rok wolotariatu
pozytek
1procent
fio
centrum3
1%
konkordia

Dyrektor Wydziału Współpracy Społecznej: Krzysztof Faliński; tel. +48 91 44 16 221