Wydzial Rolnictwa i Rybactwa

Aktualności

Międzynarodowe Targi Przemysłu Spożywczego, Rolnictwa i Ogrodnictwa Grune Woche w Berlinie w dniach 18 - 27.01.2013 r.

Stoisko Województwa ZachodniopomorskiegoStoisko Województwa Zachodniopomorskiego

Województwo Zachodniopomorskie po raz ósmy wzięło udział w Międzynarodowych Targach Przemysłu Spożywczego, Rolnictwa i Ogrodnictwa Grűne Woche, które odbyły się w terminie 18-27.01.2013 r. w Berlinie. W tegorocznej ekspozycji brało udział 10 województw: Zachodniopomorskie, Lubuskie, Dolnośląskie, Opolskie, Śląskie, Małopolskie, Łódzkie, Wielkopolskie, Kujawsko-Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie.
Tegoroczne wystąpienie Województwa na Targach Grűne Woche przygotowywał Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, który dzięki dofinansowaniu w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2012-2013, zorganizował stoisko wystawiennicze i uczestnictwo wystawców z naszego regionu.
Międzynarodowe Targi Grüne Woche to jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez tego typu w naszej części Europy. Corocznie skupia setki wystawców  z całego świata oraz tysiące zwiedzających z różnych części naszego kontynentu.
Głównym celem udziału Województwa Zachodniopomorskiego w Targach była promocja producentów zdrowej żywności z naszego regionu oraz nawiązanie  nowych kontaktów handlowych przez wystawców, którzy prezentowali się na Targach po raz pierwszy. Istotne było również uczestnictwo firm, które nawiązały już kontakty handlowe z Niemcami - obecność na targach wzmocniła ich wizerunek wobec niemieckich kontrahentów.
Na 50 m2 stoiska Województwa Zachodniopomorskiego w hali 11.2 prezentowali się:
1. Piekarnia-Cukiernia „ASPROD” z Klinisk Wielkich
2. Małgorzata i Piotr Kozłowscy ze Złocieńca
– przetwory, ryby wędzone
3. Bożena i Ryszard Jaszczowscy z Dolic –przetwory ekologiczne
4. Roma Balewicz ze Szczecina – wędliny
5. P.P.H. „TAST” Jan Tabiński ze Szczecina  - produkty piekarnicze
6. Gospodarstwo Pasieczne „KÓSZKA”  z Czaplinka – miody drahimskie
7. Mleczarnia „STARCO” ze Stargardu Szczecińskiego – produkty mleczne.
Stoisko Województwa Zachodniopomorskiego odwiedził Pan Olgierd Geblewicz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Swoją obecność zaznaczyli  również Pan Andrzej Jakubowski Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Pan Jarosław Rzepa Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Pan Marek Kalkowski Z-ca Dyrektora Wydziału Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
Nasze stoisko odwiedziła TVP Szczecin, nadając na żywo relację z targów poprzez rozmowy z wystawcami i delegatami z Województwa Zachodniopomorskiego.
W ciągu dwóch dni odbył się pokaz florystyczny, prezentowany przez Pana dr Piotra Salachnę z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, który przyciągnął do naszego stoiska tłumy widzów. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających targi były występy zespołów folklorystycznych z naszego regionu.
Przedstawiciele berlińskich mediów: Polonia Berlin, Akcenty, Polonia w Berlinie i RockinBerlin.Pl, uhonorowali dyplomami dwóch wystawców z naszego Województwa:
- w kategorii najbardziej sprawnej i otwartej na klienta firmy II miejsce otrzymała Górna – Pan Roman Balewicz ze Szczecina, który zaprezentował „Tradycyjne Polskie Wędzenie”,
-w kategorii najbardziej sprawnej i otwartej na klienta firmy rodzinnej III miejsce zdobyło Gospodarstwo Ekologiczne Sedina Bożena i Ryszard Jaszczowscy z Dolic, którzy prezentowali przetwory z róży fałdzistolistnej.

Dekoracja pierników, Pani Olga Tabińska
Państwo Małgorzata i Piotr Kozłowscy
Rozmowy z wystawcami - Pan Jarosław Rzepa Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Pan Jan Tabiński, Pan Grzegorz Fujarski
Stoisko Województwa Zachodniopomorskiego
Wizyta Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Stanisława Kalemby, Pan Roman Balewicz
2013-01-31
powrót
logo_minrol
anr
arimr
arr
po_ryby
lgr_wzp
zodr
zzmiuw
woz
Dziedzictwo kulinarne
PIPRiL
produkty tradycyjne
dobra_zywn
coboru
SBP
IUNG

Wydział Rolnictwa i Rybactwa, ul. Starzyńskiego 3-4, Szczecin, 70-506, +48 91 44 10 203, fax: +48 91 48 82 493