Biuro Prasowe


Aktualności

Sportowa gala po raz 60.

Uroczysta gala jubileuszowej 60. edycji „Plebiscytu Sportowego Kuriera Szczecińskiego” odbyła się w piątek 20 grudnia br. w szczecińskim klubie Imperium. Sportowcem roku został Michał Materla, zawodnik MMA, natomiast trenerem roku Mirosław Drozd, reprezentujący pływanie. W wydarzeniu wziął udział marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Organizatorem plebiscytu, który odbywał się w listopadzie i grudniu tego roku jest Kurier Szczeciński.  Podczas gali uhonorowani zostali najlepsi sportowcy i trenerzy z terenu województwa zachodniopomorskiego. Zaproszeni zostali również laureaci poprzednich edycji, działacze sportowi, przedstawiciele klubów Pomorza Zachodniego. Łącznie w uroczystości wzięło udział ok. 300 osób. Organizacja wydarzenia została wsparta z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Podczas spotkania wręczone zostały również specjalne wyróżnienia dla sportowców 60-lecia. Sportowcem 60-lecia został wioślarz Marek Kolbowicz.

Poniżej wyniki tegorocznego plebiscytu oraz plebiscytu 60-lecia:

Plebiscyt 2013:
Sportowcy
1.  Michał Materla (MMA)   11 320
2.  Filip Zaborowski (Pływanie)   8 744
3.  Marcin Parcheta (Kick boxing)   8 165
4.  Paweł Furtek (Pływanie)   7 334
5.  Jakub Litwin (Wyścigi samochodowe)   7290
6. Tomasz Bednarek (Tenis ziemny)   7 030
7.  Małgorzata Wojtyra (Kolarstwo)   6644
8. Marta Pihan - Kulesza (Gimnastyka sportowa)   6569
9. Marek Jaskółka (Triathlon)   6494
10. Mateusz Sawrymowicz (Pływanie)   5972
----------------------------------------------------------
11.  Szymon Grzywacz (Karate)   5841
12.  Magdalena Radwan (Koszykówka)   5609
13.  Agnieszka Skrzypulec (Żeglarstwo)   5317
14.  Renata Pliś (Lekka atletyka)   4912
15.  Damian Zieliński (Kolarstwo)   4664
16.  Krystian Zalewski (Lekka atletyka)   4602
17.  Marcin Matkowski (Tenis ziemny)   4408
18.  Licznerski/Wasielewski (Wioślarstwo)   4072
19.  Paweł Leończyk (Koszykówka)   3747
20.  Kamil Skaskiewicz (Zapasy)   3632
 
Trenerzy
 
1.  Mirosław Drozd (Pływanie)   3269
2.  Jarosław Duda (Gimnastyka sportowa)   2592
3.  Piotr Kula (Wioślarstwo)   1897
-------------------------------------------------------------
4.  Rafał Chrzanowski (Tenis ziemny)   1791
5.  Robert Siluk (Żeglarstwo)   1679
6. Dariusz Wdowczyk (Piłka nożna)   930

Sportowcy 60 - lecia

1. Marek Kolbowicz (wioślarstwo) - 168 (18)
2. Ryszard Dawidowicz (kolarstwo) - 87 (11)
3. Władysław Szuszkiewicz (kajakarstwo) - 75 (10)
4. Wojciech Matusiak (kolarstwo) - 74 (10)
5. Zbysław Zając (kolarstwo) - 65 (8)
6. Monika Pyrek (lekka atletyka) - 62 (7)
7. Konrad Wasielewski (wioślarstwo) - 59 (7)
8. Andrzej Sikorski (kolarstwo) - 55 (9)
9. Damian Zieliński (kolarstwo) - 50 (7)
10. Janusz Brzozowski (piłka ręczna) - 47 (9)
--------------------------------------------------
11. Stefan Lewandowski (lekka atletyka) - 47 (5)
12. Czesław Polewiak (kolarstwo) - 46 (8)
13. Kazimierz Krzyżański (kajakarstwo) - 46 (5)
14. Władysław Wojtakajtis (pływanie) - 43 (6)
15. Wiesław Maniak (lekka atletyka) - 42 (5)
16. Ryszard Konkolewski (kolarstwo) - 41 (7)
17. Andrzej Mąkowski (kolarstwo) - 41 (5)
18. Przemysław Stańczyk (pływanie) - 39 (7)
19. Rajmund Zieliński (kolarstwo) - 38 (5)
20. Daniel Jędraszko (kajakarstwo) - 38 (4)
-------------------------------------------------
21. Dariusz Koszykowski (kajakarstwo) - 37 (7)
22. Henryk Wawrowski (piłka nożna) - 36 (5)
23. Radosław Majdan (piłka nożna) - 35 (5)
24. Marek Kiełbasa (karate) - 34 (5)
25. Ryszard Stadniuk (wioślarstwo) - 31 (5)
26. Maria Piotrowska (piłka ręczna) - 30 (5)
27. Iwona Wejksza (pływanie) - 29 (4)
28. Aleksy Szołomicki (siatkówka) - 28 (5)          
     Mateusz Sawrymowicz (pływanie) - 28 (5)
30. Leszek Szemel (piłka wodna) - 27 (5)?          
     Daniel Baraszkiewicz (kajakarstwo) - 27 (3)          
     Katarzyna Baranowska (pływanie) - 27 (4)

Trenerzy

1. Waldemar Mosbauer (kolarstwo) - 42 (17)
2. Krzysztof Krupecki (wioślarstwo) - 35 (18)
3. Michał Knausz (piłka wodna) - 27 (11)
---------------------------------------------
4. Krzysztof Eich (kajakarstwo) - 23 (10)
5. Mirosław Drozd (pływanie) - 16 (9)
6. Jerzy Troszczyński (pływanie) - 13 (6)

Mistrzowie dekad

Lata 50
 
Sportowcy
 
1. Stefan Lewandowski (Lekka atletyka) - 47 (5)
2. Zbysław Zając (Kolarstwo) - 32 (4)
3. Aleksy Szołomicki (Siatkówka) - 28 (5)
4. Kazimierz Kozieras (Kajakarstwo) - 18 (3)
5. Marian Raczyński (Pływanie) - 17 (3)
6. Jan Piński (Boks) - 15 (2)
7. Mieczysław Hrydzewicz (Strzelectwo) - 14 (3)
8. Bernard Pruski (Kolarstwo) - 11 (2)
9. Edmund Potrzebowski (Lekka atletyka) - 10 (1)
10. Zbigniew Szajewski (Zapasy) - 9 (2)
                        Trenerzy

1. Michał Knausz (Pływanie) - 9 (4)
2. Tadeusz Jagodziński (Boks) - 5 (2)
3. Florian Krygier (Piłka nożna) - 3 (1)
 
Lata 60

1. Władysław Szuszkiewicz (Kajakarstwo) - 42 (6)
2. Wiesław Maniak (Lekka atletyka) - 42 (5)
3. Rajmund Zieliński (Kolarstwo) - 38 (5)
4. Władysław Wojtakajtis (Pływanie) - 35 (5)
5. Zbysław Zając (Kolarstwo) - 33 (4)
6. Leszek Szemel (Piłka wodna) - 27 (5)
7. Czesław Polewiak (Kolarstwo) - 20 (4)
8. Wojciech Matusiak (Kolarstwo) - 19 (3)
9. Maria Piotrowska (Piłka ręczna) - 19 (3)
10. Leszek Stelmaszyk (Żeglarstwo) - 12 (2)
                           Trenerzy

1. Michał Knausz (Piłka wodna) - 11 (4)
2. Stefan Żywotko (Piłka nożna) - 7 (3)
3. Kurt Zombek (Pływanie) - 3 (2)
 
Lata 70

1. Wojciech Matusiak (Kolarstwo) - 55 (7)
2. Janusz Brzozowski (Piłka ręczna) - 36 (6)
3. Henryk Wawrowski (Piłka nożna) - 36 (5)
4. Władysław Szuszkiewicz (Kajakarstwo) - 33 (4)
5. Iwona Wejksza (Pływanie) - 29 (4)
6. Czesław Polewiak (Kolarstwo) - 27 (5)
7. Tadeusz Piotrowski (Alpinizm) - 26 (4)
8. Ryszard Stadniuk (Wioślarstwo) - 23 (4)
9. Bernard Kręczyński (Kolarstwo) - 21 (3)
10. Jadwiga Wilejto Łucznictwo) - 18 (4)
                               Trenerzy

1. Waldemar Mosbauer (Kolarstwo) - 13 (5)
2. Jerzy Troszczyński (Pływanie) - 10 (4)
3. Michał Knausz (Piłka wodna) - 7 (3)
 
Lata 80

1. Ryszard Dawidowicz (Kolarstwo) - 65 (8)
2. Kazimierz Krzyżański (Kajakarstwo) - 46 (5)
3. Andrzej Sikorski (Kolarstwo) - 44 (7)
4. Ryszard Konkolewski (Kolarstwo) - 33 (4)
5. Andrzej Mąkowski (Kolarstwo) - 24 (3)
6. Marek Ostrowski (Piłka nożna) - 21 (3)
7. Jan Szumiec (Lekka atletyka) - 20 (4)
8. Mirella Mierzejewska (Piłka ręczna) - 20 (4)
9. Marek Leśniak (Piłka nożna) - 19 (3)
10. Anna Kłos (Gimnastyka artystyczna) - 19 (3)
                               Trenerzy

1. Waldemar Mosbauer (Kolarstwo) - 16 (6)
2. Krzysztof Eich (Kajakarstwo) - 12 (6)
3. Zenon Łakomy (Piłka ręczna) - 8 (5)
 
Lata 90

1. Marek Kolbowicz (wioślarstwo) - 64 (8)
2. Daniel Jędraszko (kajakarstwo) - 38 (4)
3. Dariusz Koszykowski (kajakarstwo) - 37 (7)
4. Marek Kiełbasa (Karate) - 28 (4)
5. Daniel Baraszkiewicz (kajakarstwo) - 27 (3)
6. Radosław Majdan (piłka nożna) - 26 (4)
7. Tomasz Goliasz (kajakarstwo) - 26 (3)
8. Dariusz Jarzyna (pływanie) - 22 (4)
9. Ryszard Dawidowicz (Kolarstwo) - 22 (3)
10. Jan Wiczewski (Kajakarstwo) - 19 (2)
 
Trenerzy

1. Krzysztof Krupecki (wioślarstwo) - 13 (8)
2. Krzysztof Eich (kajakarstwo) - 11 (4)
3. Ryszard Stołek (kajakarstwo) - 9 (4)

Lata 00

1. Marek Kolbowicz (wioślarstwo) - 94 (10)
2. Monika Pyrek (lekka atletyka) - 62 (7)
3. Konrad Wasielewski (wioślarstwo) - 59 (7)
4. Damian Zieliński (kolarstwo) -50 (7)
5. Przemysław Stańczyk (pływanie) - 39 (7)
6. Katarzyna Baranowska (pływanie) - 27 (4)
7. Mateusz Sawrymowicz (pływanie) - 26 (4)
8. Marcin Matkowski (tenis) - 23 (4)
9. Agnieszka Rylik (boks) - 19 (2)
10. Marta Pihan (gimnastyka) - 11 (5)

Trenerzy

1. Krzysztof Krupecki (wioślarstwo) - 20 (9)
2. Waldemar Mosbauer (kolarstwo) - 13 (6)
3. Mirosław Drozd (kolarstwo) - 9 (5)

Wyslij

Inne wiadomości z serwisu prasowego...

Z prac Zarządu Województwa
W statystycznym
kadrze

od 02.07.2014 r. 
do 30.07.2014 r.

Liczba posiedzeń Zarządu: 6

Liczba spraw rozpatrywanych przez Zarząd: 303

Liczba uchwał podjętych przez Zarząd: 211

Biuro Prasowe  ul. Korsarzy 34 Wejście "G" Nr pokoju: 207  +48 91 48 07 249  rzecznik@wzp.pl