coie_pl
WZP / COI / Opinie /

Publikacje prasowe

Duński producent łopat do turbin wiatrowych uruchamia fabykę w Polsce

Obiekt LM Glasfiber w Goleniowskim Parku PrzemysłowymObiekt LM Glasfiber w Goleniowskim Parku Przemysłowym

LM Glasfiber uruchomił właśnie fabrykę w Goleniowie. Nowo otwarty zakład wzmacnia pozycję i potencjał produkcyjny firmy w Europie Północnej.
  
Na miejscu produkowane będą w szczególności łopaty na potrzeby rozwijającego się prężnie sektora wielomegawatowych siłowni wiatrowych z myślą o projektach na lądzie i na morzu w Europie Północnej i Środkowo-Wschodniej.

Lokalizację w Goleniowie w północno-zachodniej Polsce nie wybrano przypadkowo – właśnie tutaj istnieją optymalne warunki szybkiego, sprawnego i oszczędnego transportu łopat na miejsca montażu – zarówno na lądzie, jak i na morzu. Korzystne umiejscowienie w otoczeniu lokalnej infrastruktury zwiększa konkurencyjność i potencjał produkcyjny LM Glasfiber, który dzięki temu wychodzi naprzeciw potrzebom podmiotów inwestujących w farmy wiatrowe.

Aby utrzymać naszą wiodącą pozycję producenta łopat, musimy pozostać jak najbardziej konkurencyjni, m.in. poprzez redukcję kosztów transportu łopat z miejsca produkcji na teren farm wiatrowych – poinformował dyrektor ds. komunikacji LM Glasfiber, Steen Broust Nielsen.

Budowa zakładu rozpoczęła się w lutym 2008 i ma on produkować m. in. najdłuższe łopaty do elektrowni wiatrowych wytwarzane przez LM Glasfiber. Znajdująca się obecnie w fazie rozruchu fabryka będzie zatrudniać na początek ok. 380 pracowników. 
 
 
Jens Mørch, polennu.dk, Metal Suply (Dania), 4 marca 2009 r.

2009-08-13
powrót

A. Espersen A/S z kilku powodów wybrała Koszalin na lokalizację firmy Espersen Polska Sp. z o. o. - naszego największego zakładu produkcyjnego białej ryby w Europie. Przede wszystkim chcielibyśmy podkreślić przyjazną postawę ze strony władz miasta, a także istniejącą infrastrukturę: od portów rybackich wzdłuż wybrzeża Bałtyku, do bliskości głównych dróg wiodących do Europy. Ponadto, bardzo istotnym była też dostępność wykwalifikowanego personelu.
 
Kopenhaga, 4 lipca 2013 r.


 

Dlaczego zakład powstaje w Szczecinie? Ponieważ doceniamy doświadczenie i tradycje Polski w przemyśle stalowym, poziom cen jest konkurencyjny, na miejscu są wykwalifikowane kadry, dostępne są atrakcyjne grunty pod inwestycje. Pod uwagę wzięliśmy małą odległość od miejsc instalowania farm wiatrowych. Wszystkie studia wykonalności wykazywały, że to najlepsza lokalizacja.

Szczecin, 14 czerwca 2012 r.
 

 

 

Dwa spośród najistotniejszych atutów przemawiających za Stargardem jako nową lokalizacją dla zakładu to duży potencjał fachowych pracowników oraz bliskość węzłów logistycznych, takich jak położone w niewielkiej odległości dwa porty morskie.
 
Warszawa, 15 marca 2012 r.
 
 
 

 

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Mielec Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych Ministerstwo Gospodarki Polsko-Duńska Izba Gospodarcza Wojewódzki Urząd Pracy Główny Urząd Statystyczny Port Lotniczy Szczecin-Goleniów