Unijne pieniądze wesprą kolejne działania lokalne

19 Maj 2017 11:48 Autor: Małgorzata Muszyńska

Poszerzenie bazy noclegowej w Czepinie, budowa samoobsługowej myjni samochodowej w Widuchowej, otwarcie gabinetu kosmetycznego w Moryniu czy usługi rękodzieła artystycznego w powiecie kołobrzeskim to działania zawarte w umowach objętych środkami PROW. Parafowanie dokumentów odbyło się 19 maja 2017 r. w obecności wicemarszałka Jarosława Rzepy.

- Cieszę się z powstawania kolejnych miejsc pracy oraz obiektów, które powodują wzrost atrakcyjności turystycznej gmin województwa zachodniopomorskiego. Dziś kolejni beneficjenci otrzymają wsparcie z  Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich – mówił wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

Przebudowa istniejącego budynku w Czepinie oraz zakup łóżek, telewizorów i stacji dokujących pozwoli na poszerzenie bazy noclegowej w powiecie gryfińskim. W Widuchowej powstanie pierwsza samoobsługowa myjnia samochodowa w gminie, która utworzy nowe miejsca pracy. Z kolei z usług salonu kosmetycznego już niebawem będą mogli skorzystać mieszkańcy Morynia. Zakład zostanie wyposażony w nowoczesny system zarządzania usprawniający rezerwację i komunikację z klientami. W Pniewie pojawi się nowy sklep, który da zatrudnienie sześciu osobom, a zakup minikoparki ułatwi świadczenie usług budowlanych firmie z Osinowa Dolnego (gmina Cedynia).

- W urządzeniach różnego typu są połączenia metalowe, które trą o siebie i się zużywają, można je naprawić przy użyciu specjalnej maszyny, która przywraca oryginalne parametry. Środki z PROW umożliwią zakup urządzeń i rozpoczęcie działalności gospodarczej świadczącej usługi związane z obróbką metalu – informował jeden z beneficjentów gminy Gryfino.

Już niedługo, dzięki wsparciu PROW, firma Art.-Glazura z Kołobrzegu zajmie się grawerowaniem, łączeniem dekoracji oraz układaniem glazury .

PROW, w ramach działania lokalnego kierowanego przez społeczność, wspiera kolejne 7 inicjatyw kwotą prawie 900 tys. zł. Suma całkowitej wartości projektów to ok. 1,4 mln zł.

 

Galeria